Pakalbėkime apie kakutį

„Kakutis“ ir „sysiukas“ yra vieni dažniausiai vartojamų žodžių auginant mažus vaikus. Nieko keisto – kūdikiai „tai“ daro neįtikėtinai dažnai, o „padarytas“ dalykas siunčia tėvams ir medikams informaciją apie vaikučio sveikatą.

baby-1262865_1920Atsako akušerė Agnė Škudienė

Papasakokite apie vadovėlinį naujagimio tuštinimąsi ir šlapinimąsi.
Naujagimis turi pasituštinti bent kartą per pirmas 48 valandas (tai reikalinga, kad medikai įsitikintų, kad neužakusi analinė anga). Pirmas dienas naujagimis tuštinasi mekonijumi – tamsiai žaliomis, bekvapėmis, tąsiomis ir lipniomis išskyromis. Maždaug 3–5 parą išmatos vadinamos pereinamosiomis, jose gali būti gleivių, nesuvirškinto baltymo gumulėlių. Tuštinasi kelis kartus per parą. Pirmos savaitės pabaigoje, maždaug 5–6 parą, naujagimis pradeda tuštintis motinos pieno išmatomis (garstyčių spalvos, košelės konsistencijos). Tuštinasi rečiau – 1–4 kartus per parą.
Pirmą kartą naujagimis turi pasišlapinti per 48 valandas. Pirmosiomis dienomis šlapinasi retai, šlapimas gali būti rausvas (dėl šlapimo rūgšties kristalų). Dažniau šlapintis vaikutis pradeda, kai ima augti po gimimo netektas svoris, o vėliau naujagimis šlapintis turėtų ne rečiau kaip 6 kartus per parą.

Kaip reaguoti, jei naujagimis (iki 4-6 sav.) tuštinasi rečiau nei kartą per parą?
Tai nėra normalu. Naujagimis turėtų pasituštinti bent 2 kartus per parą. Jei visą dieną nesulaukiate „kakučio“, gali būti, kad vaikui trūksta pieno. Beveik visais atvejais to priežastis yra neefektyvus žindymas, neteisingas spenelio apžiojimas (mamos skundžiasi, kad vaikas nuolat „kabo“ prie krūties), o ne nepakankama pieno gamyba. Koreguokite apžiojimą, stebėkite, kaip dažnai naujagimis nuryja. Jei nesiseka, kol sulauksite profesionalios pagalbos, galite pieną nusitraukti ir sugirdyti iš šaukštelio ar taurelės. Jei naujagimis nesituština, yra vangus, karščiuoja, skubiai kreipkitės į gydytoją.

Ar retas tuštinimasis rodo, kad kūdikis pasisavina visą suvalgytą mamos pieną? O gal tai ženklas, kad maisto trūksta?
Taip, mamos pieno sudėtis yra unikali, todėl jame esančios maisto medžiagos kūdikio žarnyne įsisavinamos beveik 100 proc. Su išmatomis pasišalina tik nesuvirškinti likučiai, žarnų epitelio ląstelės ir bakterijos. Jei išmatos minkštos, kūdikis tuštinasi lengvai, be didelių pastangų, jei jis guvus ir gerai jaučiasi – vadinasi, toks retesnis tuštinimasis jam yra normalus. Jei kūdikis (vyresnis nei 1 mėn.)  visais kitais atžvilgiais sveikas, normalu, net jei tuštinasi kartą per 7–10 dienų. Mamos pieno jam pakanka ir papildomai primaitinti nereikia.
Jei išmatos kietos, panašios į triušio spirus, naujagimis sunkiai stena arba ant tokių išmatų yra šviežio kraujo, reikėtų skubiai kreiptis į gydytoją.

Kai kurie tėvai patys padaugina kūdikio tuštinimųsi skaičių, nes skaičiuoja kiekvieną tuštinimosi porciją kaip naują tuštinimosi epizodą. Kūdikis „purptelėjo“ – iškart puola keisti sauskelnes, žinoma, tai sustabdo tuštinimosi procesą. Vos užsegus naujas sauskelnes ir aprengus, mažylis „purpteli“ vėl.

Kodėl kai kurie žindomi kūdikiai tuštinasi taip retai, o kai kurie – net kelis kartus per dieną? Ar tai priklauso nuo mamos suvalgyto maisto, ar nuo kūdikio prigimtinių savybių?
Visi žmonės tuštinasi nevienodai dažnai, taip pat ir kūdikiai. Kai kurie tėvai patys padaugina kūdikio tuštinimųsi skaičių, nes skaičiuoja kiekvieną tuštinimosi porciją kaip naują tuštinimosi epizodą. Kūdikis „purptelėjo“ – iškart puola keisti sauskelnes, žinoma, tai sustabdo tuštinimosi procesą. Vos užsegus naujas sauskelnes ir aprengus, mažylis „purpteli“ vėl. Iš tiesų tai vieno tuštinimosi dvi (gali būti ir daugiau) porcijos. Todėl neverta nerimauti, jei kūdikis tuštinasi rečiau ar dažniau, nei kelių Jūsų draugių ar kaimynių vaikai. Svarbiausia, kad vaikas gerai jaučiasi, yra linksmas, pakankamai auga svoris.
Mamos suvalgytas maistas pieno kokybei įtakos praktiškai neturi (gali turėti įtakos skoniui, kvapui), nes žinduolių kūnai sutverti taip, kad į pieną patenka visa, kas geriausia, o jei trūksta maisto medžiagų mamos mityboje – panaudojamos jos kūno (kaulų, dantų ir kt.) atsargos.

Naujagimio virškinimo ir tuštinimosi problemas gali sukelti neteisinga naujagimio mityba:

 • Jei geriamas tik pradinis, liesas pienas, tada naujagimio mityba tampa nepilnaverte, nes jis gauna per mažai riebalų. Tai dažniausia nepakankamo svorio augimo priežastis, o išmatos tampa žalsvo atspalvio. Labai svarbu leisti krūtį žįsti taip ilgai, kaip nori kūdikis, o jei žindo trumpai ir nepraėjus dviems valandoms vėl rodo alkio ženklus – duoti tą pačią krūtį.
 • Netaisyklingas krūties apžiojimas lemia tai, kad kūdikis per ilgą laiką išžinda nedidelį pieno kiekį, nes pienas skiriasi lašais, o ne teka srovele. Tokiu atveju kūdikis būna neramus prie krūties, mamos sako, kad „vaikui nepatinka mano pienas“. NETIESA! Vaikui tikrai patinka Jūsų pienas, tik jis pyksta, kad jo gauna taip mažai!
 • Pieno mišiniu maitinamiems vaikams kyla žymiai daugiau su virškinimu ir tuštinimusi susijusių problemų: viduriai kietesni, sunkiau pasituštinti, arba atvirkščiai – viduriai suskystėja, išmatos stipresnio kvapo, didesnė alergijų rizika, be to – mišiniuose nėra tiek mikroelementų ir gerųjų bakterijų, kad žarnynas puikiai funkcionuotų.
 • Kai primaitinti įprastu maistu pradedama jaunesnius nei 5–6 mėnesių kūdikius, jų virškinimas irgi dažnai sutrinka: išmatos suskystėja, stebimi nesuvirškinto maisto likučiai, gleivės, putos. PSO rekomenduoja išimtinai žindyti kūdikius iki 6 mėn. amžiaus. Senosiose kultūrose ženklu, kad kūdikis subrendo suaugusiųjų maistui, buvo laikomas pirmasis išdygęs dantis (išdygsta 4–8 mėn.).

Papasakokite apie fiziologinį katarą, kuris atsiranda pirmojo mėnesio viduryje? Kaip jį atskirti nuo viduriavimo dėl ligos?
10–14 gyvenimo parą prasideda fiziologinis kataras (kitaip dar vadinamas fiziologiniu viduriavimu), kuomet naujagimis ima tuštintis skystomis išmatomis kelis kartus per parą. Išmatose gali būti gleivių, nesuvirškinto baltymo gumulėlių. Tai nepavojinga, tačiau dirgina kūdikio odą, todėl reikia dažniau keisti sauskelnes, ilgiau leisti pabūti be sauskelnių, tepti apsauginiais kremais pagal poreikį. Kataras prasideda dėl to, kad motinos pienas tampa brandus. Toks dažnas tuštinimasis tęsiasi 4–6 savaites, vėliau žindomų kūdikių tuštinimasis retėja.child-316211

Sakoma, kad žindomiems kūdikiams viduriai nekietėja. Ar tikrai?
Tiesa, žindomiems kūdikiams vidurių užkietėjimo praktiškai nebūna, nes mamos piene yra idealus baltymų ir riebalų santykis, o laktozė pritraukia vandens molekules ir taip užtikrina išmatų drėgmę.
Jei mišiniu maitinamam kūdikiui kietėja viduriai, derėtų pasikonsultuoti su gydytoju ir pakeisti mišinį.
Pradėjus primaitinti kietu maistu, taip pat gali pasireikšti vidurių užkietėjimas.

Kaip suprasti, kad kūdikis jau viduriuoja?
Aiškiausias požymis – išmatos tokios skystos, kad išteka per sauskelnių viršų (gulinčiam naujagimiui), susitepa nugara. Tačiau jei staiga tuštinimosi dažnis padvigubėjo, išmatos suskystėjo, tai irgi traktuojama kaip viduriavimas.
Reikėtų kuo skubiau susisiekti su gydytoju, nes viduriavimas gali reikšti infekciją. Jokiu būtu nenustokite žindyti, nes su motinos pienu kūdikis gauna visas svarbiausias medžiagas, kurių daug netenka viduriuodamas.

Ar namuose verta turėti dujų vamzdelį (kokius turi ligoninėse), kad galima būtų padėti kūdikiui, kai pučia pilvą?
Įvairūs medicininiai „prietaisai“, naudojami neprofesionalų, gali atnešti daugiau žalos nei naudos. Jei jau nusprendėte įsigyti, pirmiausiai pasidomėkite, kaip jį naudoti ir ar sugebėsite, nebijosite.
Paprastesnis būdas yra po kiekvieno maitinimo kūdikį palaikyti stačiai, kad atsirūgtų, o taip pat – kelis kartus per dieną palaikyti virš kriauklės varliuko pozicijoje. Vaikams ši poza labai patinka, jie žiūri į save ir į mamą/tėtį veidrodyje, lengvai pasišalina dujos, o dažnai kartu ir pasituština, taip galima pratinti prie natūraliosios higienos.

Kaip iš šlapinimosi ir tuštinimosi suprasti, ar pakanka skysčių ir maisto?
Jei naujagimis šlapinasi daugiau nei 6 kartus per parą, tuštinasi minkštomis, vientisos konsistencijos išmatomis, yra aktyvus ir gerai jaučiasi, vadinasi jam pakanka ir skysčių, ir maisto.

Ar tyrinėti pridarytą sauskelnę?
Sauskelnes tyrinėti tikrai verta, o jei kyla įtarimų – konsultuokitės su medikais. Kadangi kūdikiai negali pasakyti, kaip jie jaučiasi, ar ką skauda, sauskelnių turinys medikams yra vienas geriausių būdų įvertinti jo sveikatą. Ne visada atsiradus pokyčių sauskelnių turinyje reikia nerimauti, dažniausiai verta palaukti parą–dvi ir stebėti turinį bei savo vaiką.

Situacijos, kuomet į gydytoją reikia kreiptis nedelsiant:

 • Tamsios, juodos išmatos, sudarytos iš suvirškinto kraujo (vad. „melena“). Jos panašios į mekonijų, tik truputį tvirtesnės ir mažiau lipnios.
 • Raudonos žele pavidalo išmatos. Drebučių konsistencijos, raudono atspalvio.warning-24841_1280
 • Šviesios, beveik baltos išmatos. Spalvą išmatoms suteikia tulžis, taigi baltos ar labai šviesios išmatos reiškia, kad kepenys išskiria per mažai tulžies. Tai gali reikšti kepenų arba tulžies pūslės problemas.
 • Nesvarbu, kokios spalvos išmatos, bet jose yra šviežio kraujo.
 • Kyla naujagimio temperatūra.
 • Kūdikis vemia.
 • Kūdikis atsisako valgyti.
 • Kūdikis rečiau šlapinasi, o šlapimas tamsesnės spalvos.
 • Kūdikis atrodo vangus ir nereaguoja į aplinką – nedelsiant skambinkite 112.

Neila Ramoškienė
2016 m. liepos mėn. „Mamos žurnalas“.

46 atsiliepimai - “Pakalbėkime apie kakutį”

 1. Mano dukrytei trys savaites, jau beveik savaite jai uzkietejo viduriukai. Po daugelio dienu ji prakakojo kaip zuikutis labai mazai ir kietai. Ka reiktu daryti? Maitinu misinuku

 2. Mano sunui buvo zarnyno infekcija. Po 5 dienu antibiotiku kurso ismatos vistiek tasios(beveik vien gleives).Tustinasi 2,3 kartus,vistiek neramus,raitosi(matosi kad jam skauda). Ar gali buti,kad vaistai nepadejo?ar ismatu konsistencija pasikeis su laiku

 3. Mano dukrai beveik 3 menesiai ir staiga pradejo skystai kakoti. Daro 2-3 kartus per diena. Retkarciais normaliai kakoja ir vel skysciau. Jauciasi gerai, valgo taip kaip visuomet, ir slapinasi reguliariai. Pasikeitimo elgesy nera tad nusprendziau kad gydytoju nereikia. Pries tai jau lankemes tai vienas nusprende kad refliuksas, kitas kad netoleriuoja laktozes, dar kitas kad cia tik pasigavo kokia bakterija. Bet tai nera kasdieninis reiskinys. Ka jus manote?

 4. Mazylei 9 dienos. Ismatose matosi gleiviu, jos gan skystos (lyg skystesnes nei iprastai), mazoji vis neatsitraukia nuo kruties, nuolat zinda. Ar verta sunerimti? Aciu.

  • Agnė Škudienė 2018 rugsėjo 24 - 11:08

   Ar dukrytė gauna galinį riebųjį pieną? Rekomenduoju krūtis keisti kas 2-3 val., kad vaikas pasiektų ir galinį pieną, nes dažnai mamos kažkodėl keičia krūtis kiekvieno matinimo metu arba kas 15 min.
   Dėl išmatų konsistencijos pagal Jūsų aprašą nesijaudinčiau.

 5. Sveiki, mums 5dienos. Dar ligonineje teko duoti misini, nes priespienio labai mazai, grizus namo taip pat daveme misinio jau padaryto, o veliau pradeke maisyti miltelius, antra diena leliukas nekakoja, sysiu daro, leidzia ora daznai. Kojytes riecia, gal diegliukai? duodam espumizan pries maisteli.. beja, kiek vienu kartu turi suvalgyti? Pakomentuojite prasau

  • Agnė Škudienė 2018 rugsėjo 24 - 11:13

   paprastai mišinio taisyklė yra: kiek dienų, tiek mlx10 vieno maitinimo metu (pirmąją savaitę). Tikslios dozės turi būti ant pakuotės.
   Tuštintis pirmąjį mėnesį turi kartą per parą būtinai. Darykite mankšteles (minti dviratį, ridentis į šonus), masažiukus (pagal laikrodžio rodyklę sukti ratus ant pilvuko), vis kelis kartus per dieną guldykite ant pilvo.

 6. Nuoreciau pasiklausti mūsų viduriukai pradėjo buti tokie kaip tamsiai žali kas gali būti bet jis kakoja kiek viena diena pradėjom valgyti kosikes milupa

 7. Sveiki nuoriu pasiklausti suvalgom trys valgomuosius šaukštus košės ir dar duodu misinuko atcigerti ar nepakenks 5men kūdikio skrandukui? Bet jis suvalgo bet ant pakuotės rašo kad nuo 4men rašo dėti po 6 šaukštus valgomuosius košės man pasirodė labai daug

  • Agnė Škudienė 2018 spalio 26 - 14:36

   Dėl mišinuko turi konsultuoti šeimos gydytojas, bet kaip mama, tai manau, kad +/- vienas-du šaukštai situacijos labai nekeičia. Jūs matote, koks vaiko apetitas ir savijauta.

 8. Laba diena, mano sunui 3men ir vel pradejo vargina pilvo problemos: pilvas aktyviai gurguliuoja, daug bezda, nors tam reikia pastangu, nes ima muistytis, raitytis, taip pat nesitustina jau 3 paros, del ko labai neramu man, dienomis ir naktimis buna neramus ir verksmingas. Pries tai tustindavosi 2 kartus i diena, kai buvo 1,5-2men vargindavo pilvo diegliai (tuo metu irgi budavo neramus, verksmingas, kojas riesdavo prie pilvo), taciau kiekviena diena pasitustindavo, vartojom espumisan, infacol, gerasias bakterijas, susitvarkiau mityba, nes mazylis maitinamas MP. Darom mankstas.

  • Agnė Škudienė 2018 spalio 26 - 14:39

   Normalu MP maitinamam kūdikiui tuštintis nuo kelių kartų per dieną iki karto per 10 dienų. Jei matote, kad vaikui sunku, galite pagelbėti palaikydama varliuko poza virš kriauklės (vaiko nugara atremta į laikančiojo pilvą), tokia poza dažnai palengvina išmatų išstūmimą.

 9. Sveiki, mano mergytei beveik 2men. Turejome beda su uzkietejusiais viduriukais,bet dabar jau pradejo tustintis tirstai. Siandien kai dukryte tustinosi buvo tokie garsai kaip viduriuotu, bet paziurejus ismatos buvo tirstos tik su trupuciu zaliu kakuciu. Siaip vaikutis zvalus, valgo gerai. Ar del to reiktu nerimauti? Gyvenu UK o cia daktarams viskas yra normalu.

  • Agnė Škudienė 2018 spalio 26 - 14:44

   neparašėte, vaikas žindomas ar geria pieno mišinį. Žindomiems vaikams viduriai nekietėja, todėl spėju, kad maitinate mišinuku. Jei taip, konsultuokitės dėl jo tinkamumo su savo gydytoju. O šiaip išmatos juk ir suaugusiųjų ne visada vienodos, ir tai priklauso ne tik nuo maisto. Jei nėra daugiau jokių nusiskundimų, būčiau linkusi pritarti, kas viskas gerai :)

 10. Sveiki,mano dukrytei 6 menesiai ir jos kakutis vis dar su gleivem ir kamuoja pilvo skausmai.Ispradziu sake mums gp kad cia dygliai ir praeis bet taip ir nepraejo.Kakutis normalios spalvos geltonos,bet labai daug gleiviu.Maitinu krutimi.Ar galetumet patarti ka daryti ir kas tai gali buti?Ar vaziuoti pas daktarus i lt istirti vaika normaliai?(Pamatyti gastrologa,Alergologa,vidaus lygu daktara)

 11. sveiki , noreciau paklausti musu mazyliui 5menuo uzvakar davem obuoliuko truputeli ir vaikas nuo vakar pradejo dazniau kaku daryti per vakar diena 7 kartus o siandiena jau 5 valgom misinuka kakutis toksai geltonas su gabaliukais vaikas zvalus juokiasi ir t.t ar reiktu sunerimti?

 12. laba, 1,5mėn mažiukas jau antrą savaitę labai dažnai tuštinasi putomis. Jų spalva graži, ryškių garstyčių. Maitinu pati. Jam dažnai skauda pilvuką, ilgiau ir skausmingai steni. Dažniausiai padaro, kai keičiant sauskelnes palaikom suriestas kojytes ir tada išeina grynai putos. Ar reiktų apsilankyt pas gydytoją tyrimams? O gal aš kažką negerai valgau, darau?

  • Agnė Škudienė 2018 lapkričio 12 - 16:59

   Tokio amžiaus kūdikiams tai dažna problema, duokite simetikono lašiukų (espumizan, infacol, kt.), jie padeda smulkiems oro burbuliukams susijungti ir pasišalinti vienu metu, o ne su putotais kakučiais.

 13. Sveiki,
  Mano mažylei 2mėn.
  Valgome mišinėlį.
  Mažoji Tuštindavosi gerai, 2kartai į dieną, tačiau jau 4d. ppradėjo tuštintis labai dažnai iki 11kartų per dieną, ir iškarto pavalgius, kakutis įprastos konsistencijos, spalva nepakitus, kvapas taip pat, nezlžknau ką daryti, ar tai gali būti infekcija?
  Ar skubiai vežti į ligoninę?

  • Agnė Škudienė 2019 sausio 4 - 16:00

   infekcinis viduriavimas, jei išmatos visada prateka ir susitepa nugara. Dėl mišinio komentuoti negaliu, klauskite savo šeimos gydytojo.

 14. Laba diena šian mano mažylė papakojo tamsiai žalios spalvos( kartu su šviesiai ruda spalva). Valgom mišinuką mums trys su puse mėn. Valgo labai gerai tuštinasi vieną kart į dieną

 15. Sveiki. Mano sūneliui greitai 6 mėnesiai. Jau savaitė kaip tuštinasi žaliai. Maitinu pati. Kūdikis kietu maistu dar neprimaitinamas. Iki tol visada tuštindavosi garstyčių spalvos išmatomis, būdavo matomi nesivirškinto pienelio grūdeliai. O dabar kardinaliai pasikeitė. Prieš savaitę valgiau špinatų sriubos( jos nėštumo metu nevalgiau) , ar gali būt, kad kažkaip įtakojo tai vaiko tuštinimąsi? Užpakaliuką išmatos matomai kažkiek dirgina, nes rausta oda, nors sauskelnės būna pakeičiamos iš karto. Vaikas guvus, blogai tikrai nesijaučia. Šią savaitę einame pas pediatrą.

  • Agnė Škudienė 2019 sausio 4 - 15:51

   Sveiki, gali būti dygstant dantims. Jei vaikas bendrai sveikas ir žvalus – nepanikuokite, tiesiog stebėkite.

 16. Laba diena. Mūsų mažiukui 2 savaitės, nuo 10 dienos prasidėjo skystos, vandeningos, garstyčių spalvos mažylio išmatos, nors prieš tai buvo košelės konsistencijos. Spalva bei kvapas nepakito lyginant su ankstesnėmis. Per para taip tuštinasi 6 kartus. Valgo gerai, temperatūra nepakilusi, gal tik truputi kartais irzlesnis būna. Bet pastebėjau, kad jam pilvuką pučia (nors pati žiūriu ką valgau), gal dėl to toks būna. Šlapinasi taip pat gerai, per parą 10 ir daugiau kartų. Neramu, kad išmatos tokios skystos ar nebus čia viduriavimas ir mažylis neteks daug skysčių? Ar čia pereinamoji mažylio būsena, gal taip turi būti? Mažylį maitinu pati. Gal galėtumėte pakomentuoti, labai neramu.

 17. Laba diena. Mūsų mažyliui 2mėnesiukai. Maitinu pati ir kelis kartus primaitinu mišinuku. Jam lb dažnai pučia pilvuką ir suprantu, kad būna pilvuko diegliukai. Ar labai blogai toks maitinimas. Ar tai įtakoja stipresnius ir dažnesnius pilvuko diegliukus?

  • Agnė Škudienė 2019 sausio 29 - 0:05

   pilvo pūtimas kamuoja daugelį kūdikių dėl besivystančio žarnyno mikrobiomo. Pieno mišinys gali pastiprinti pūtimą. Rekomenduoju konsultuotis su prižiūrinčiu mediku.

 18. Sveiki, mazylei 4 menesiai ir 1 savaite. Pries savaite vaikutis pradejo tustintis zalsvai ir su gleivem, atsirado ir kvapas. O pries kelias dienas pasikeite ismatu spalva i garstyciu spalva, kvapas isliko, tustinasi su putomis. Daznai steni, taip pat daug ir daznai tustinasi, taip pat padidejes vaikucio apetitas. Maitinu pati, manp maisto racionas islikes toks pat, kaip po gimdymo. Ar reiketu mums sunerimt ir kreiptis i daktarus? Ka patartumete? 😊

 19. Mažylei 2 mėn. Nuo vakar ji tuštinasi skystai, vos tik pavalgius MP. Kelis kartus išmatos prabėgo pro pamperso šonus. Išmatose matosi nemažai gleivių. Spalva geltona, kvapas normalus. Ar reikėtų sunerimti?

  • Agnė Škudienė 2019 sausio 31 - 23:14

   Jei dukrytė atrodo sveika, jaučiasi gerai, kelias dienas stebėkite. Jei ir toliau prabėginės pro šonus – pasikonsultuokite su prižiūrinčiu gydytoju.

 20. Sveiki, dukrytė pradėjo pora dienų kakoti tamsesne garstyčių spalva kaip vandenuku, bet yra grūdelių daug gleivių. Taip pat vieną dieną putotai ir kakučio kvapas pasitarė smirdantis. Darysim kakučio tyrimą. Ar tai gali būti infekcija?

 21. Mano mazylei 2 men. Maitinu aptamil nuo pilvo putimo ir diegliu misinuku. Tustinasi panasiai tik kas penkta diena,ar nieko tokio,kad taip retai? Nera nerami,miega gerai.

  • Agnė Škudienė 2019 vasario 3 - 23:57

   Mišiniu maitinamo kūdikio sveikatos negaliu komentuoti, teiraukitės prižiūrinčio šeimos gydytojo ar pediatro.

 22. Sveiki, dukrytei 1 metai ir 3 mėnesiai, kelias dienas tuštinosi žalios spalvos , kakučiai kieti . Šiandien pasituštino kietai žalios spalvos ir su krauju , kas tai galėtų būt? Pati ji viska valgo žaidžia, rami.

 23. Sveiki, mano vaikui jau metai, bet mes visada tustinames skystai ir dažniausiai per kraštus, pradejo valgyti maistą kartu su mumis, bet situacija nesikeičia. Nuo gimimo nebuvo kietos išmatos visada skystos. Daktare sako susitvarkyti, bet ir svoris neauga jau puse metų. Gal jūs galite patarti? Dekoju

Parašykite komentarą